Aktualności

16 stycznia 2019

Wspomnienie o śp. Profesorze Józefie Sawa

OSTATNIE POŻEGNANIE Prof. dr hab. inż. Józef Sawa Społeczność akademicka Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu, przyjęła wiadomość o śmierci Profesora Józefa Sawy z głębokim smutkiem i żalem. To ogromna strata dla środowiska akademickiego miasta Przemyśla. Prof. dr hab. Józef Sawa urodził się 21 sierpnia 1945 r w Łopienniku Górnym woj. lubelskie. Studia wyższe ukończył… Czytaj więcej »

14 stycznia 2019

II Konkurs Projekty Prosto z Garażu

Instytut Nauk Technicznych PWSW – Zakład Mechatroniki zaprasza uczniów klas techników i szkół branżowych I stopnia do wzięcia udziału w II edycji konkursu Projekty Prosto z Garażu.

8 grudnia 2018

Nie grzejemy ławy zobacz co robiliśmy w sobotę

Dzisiaj studenci i pracownicy Instytutu Nauk Technicznych PWSW wzięli udział w Świątecznym Biegu Mikołajów. Trasa 2 km dookoła Galerii Sanowa. Jak co roku organizatorami są Przemyski Klub Biegacza i Galeria Sanowa. Życiówek nie było, ale zabawa super. Zobacz krótką relację z tego wspaniałego wydarzenia, a wszystkich niezdecydowanych zapraszamy do aktywnego spędzania wolnego czasu.

1 grudnia 2018

IX Dzień Warsztatów i Wykładów Otwartych w PWSW

IX Dzień Warsztatów i Wykładów Otwartych w PWSW już za nami. Zakład Inżynierii Transportu i Logistyki przygotował pokazy i warsztaty z zakresu nowoczesnej diagnostyki samochodowej, logistyki i systemów zarządzania jakością, badań wytrzymałościowych materiałów, systemów CAD/CAM/CNC oraz mechatroniki samochodowej. Bardzo ciekawym doświadczeniem był dla uczniów szkól i studentów ITL wykład o samorządzie i samorządności wygłoszony przez… Czytaj więcej »

19 listopada 2018

SKN „PACZKA ” prezentowała kierunek Inżynierii Transportu i Logistyki na Targach Edukacja – Praca – Kariera

W dniu 14 listopada 2018 r. na Targach Edukacja – Praca – Kariera, które odbyły się w Medyczno- Społecznym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Przemyślu, członkowie koła naukowego przygotowali stoisko i prezentację kierunku logistyki. Nasi studenci zachęcali licznie przybyłą młodzież z szkół średnich do studiowania w przyszłości na kierunku Inżynierii Transportu i Logistyki, a… Czytaj więcej »

16 listopada 2018

Studenci Instytutu Nauk Technicznych na targach pracy

W dniu 14 listopada 2018 studenci Instytutu Nauk Technicznych PWSW przygotowali atrakcyjne stoisko promocyjne na targach „Edukacja – Praca – Kariera” . Wydarzenie odbyło się w hali sportowej MSCKZiU przy ul. Słowackiego 85 Przemyślu. Zobacz krótką fotorelację z tej fantastycznej imprezy.

15 listopada 2018

Spotkanie techniczne dla nowego kierunku „Informatyka w biznesie”

W dniu 9 listopada odbyło się spotkanie pracowników Instytutu Nauk Technicznych PWSW z interesariuszami zewnętrznymi, mające na celu w współpracę w zakresie kształcenia na studiach pierwszego stopnia „Informatyka w biznesie”. Na spotkaniu obecni byli przedstawiciele Zespołu Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących w Przemyślu, Zespołu Szkół Ekonomicznych – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 2 w Przemyślu, CKZiU Nr… Czytaj więcej »

8 listopada 2018

Wycieczka dydaktyczna studentów ITL

W dniu 30 października 2018 roku członkowie Studenckiego Koła Naukowego „PACZKA” i studenci II roku Inżynierii Transportu i Logistyki udali się na wycieczkę dydaktyczną do firm rzeszowskich  Inter Cars i Terminal CARGO. Ponadto uczestnicy wyjazdu brali udział po raz pierwszy w giełdzie pracy „WYSTARTUJ Z NAMI” oraz zwiedzili Podkarpacki Park Naukowo Technologiczny Aeropolis. W firmie… Czytaj więcej »