Aktualności

15 maja 2017

Dzień Nauki – Bieg inżyniera


Podsumowanie I Biegu Inżyniera
Dnia 11 maja na Państwowej Wyższej Szkole Wschodnioeuropejskiej odbyła się ósma edycja Dnia Nauki, która to przebiegała pod hasłem „Bezpieczny obywatel w bezpiecznej Polsce”. Poza licznymi pokazami i wystawami zorganizowanymi przez m.in. Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Przemyślu, odbył się I Bieg Inżyniera.
Do udziału zarejestrowało się 35 uczniów i studentów, w tym 13 uczniów przemyskich szkół ponadgimnazjalnych. Chętni rejestrowali się na zawody drogą elektroniczną, bądź osobiście podczas wydawania numerków startowych. O godzinie 12 odbył się start wspólny na dystansie 1400 m, niedługo po tym ogłoszono wyniki i przystąpiono do rozdawania nagród.
Wśród mężczyzn najlepszy okazał się Piotr Kasprzyk (I LO Przemyśl), który pokonał ten dystans w przeciągu 4 minut i 18,4 sekundy. Niewiele gorszy okazał się Mateusz Bielech (także z I LO w Przemyślu) przegrywając ze zwycięzcą o zaledwie 0,3 sekundy. Podium zamyka student PWSW, Mateusz Kalawski – 4 minuty i 29,5 sekundy. Najlepszą wśród kobiet była Monika Bereźnicka, drugie miejsce Julia Wywrot z GM nr 5 w Przemyślu, oraz Natalia Nowak, studentka PWSW.
Najlepszym zawodnikom wręczono nagrody, vouchery wysokości 200, 100 i 50 zł do zrealizowania w sklepie sportowym. Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.