Aktualności

8 listopada 2018

Wycieczka dydaktyczna studentów ITL


W dniu 30 października 2018 roku członkowie Studenckiego Koła Naukowego “PACZKA” i studenci II roku Inżynierii Transportu i Logistyki udali się na wycieczkę dydaktyczną do firm rzeszowskich  Inter Cars i Terminal CARGO. Ponadto uczestnicy wyjazdu brali udział po raz pierwszy w giełdzie pracy “WYSTARTUJ Z NAMI” oraz zwiedzili Podkarpacki Park Naukowo Technologiczny Aeropolis.

W firmie Inter Cars, zajmującej się sprzedażą części motoryzacyjnym, uczestnicy zwiedzili magazyn wysokiego składowania z przenośnikami rolkowymi, poznali systemy zarządzania dostawami towaru do klienta a także organizację pracy w tak dużym magazynie.

W następnym punkcie programu wycieczki studenci zapoznali się ze strefą towarową Portu Lotniczego Rzeszów – Jasionka, poznali procedurę odpraw towarów i zobaczyli najnowocześniejszy w Polsce sprzęt do prześwietlania nadawanych paczek. Zostali także zapoznani z charakterystyką przewozów Cargo oraz przestrzenią magazynową Terminala CARGO, zarządzaną przez grupę TSL.

Uczestnicy wyjazdu wzięli udział w giełdzie pracy zorganizowanej w Zespole Szkół Mechanicznych w Rzeszowie, gdzie czekały na Nich m.in.: prezentacje i stoiska 18 firm z Rzeszowa i regionu, rozmowy kwalifikacyjne z pracodawcami oraz warsztaty w czterech blokach tematycznych. Podkarpackie Wystartuj z nami to impreza, na której warto się pojawić i na pewno tam się zjawimy w kolejnej edycji.

Dodatkową atrakcją dla SKN “PACZKA” była możliwość zwiedzania Podkarpackiego Parku Naukowo Technologiczny Aeropolis, Laboratorium Materiałoznawstwa i Prototypowania Aeropolis. Zostały nam przedstawione proinnowacyjne komercyjne usługi Laboratorium Materiałoznawstwa i Prototypowania Aeropolis. W skład Laboratorium Materiałoznawstwa i Prototypowania Aeropolis wchodzą: Pracownia Badań Starzeniowych, Pracownia Szybkiego Prototypowania, Pracownia Metalograficzna, Pracownia Charakterystyki Materiałów. Zwiedziliśmy również pomieszczenia z komorą klimatyczną oraz drukarkami 3D.

To pierwsza wycieczka dydaktyczna członków SKN „PACZKA” od powstania koła. Mamy już w planach następny wyjazd do firm zajmujących się logistyką.

Chcemy jednocześnie serdecznie podziękować wszystkim osobom, które umożliwiły nam zwiedzanie w/w firm a także podzieliły się praktyczną wiedzą dotycząca logistyki.

Wyjazd zorganizowali mgr inż. Rafał Hajduk i dr inż. Wioletta Tomaszewska-Górecka, którzy jednocześnie byli opiekunami studentów.