Aktualności

25 marca 2019

Dni otwarte Inżynierii Transportu i Logistyki oraz Mechatroniki


„Piątek z logistyką i techniką”

Dni otwarte Inżynierii Transportu i Logistyki oraz Mechatroniki

 

W dniu 22.03.2019r. odbyły się w PWSW „Dni Otwarte” dwóch kierunków: Inżynierii Transportu i Logistyki oraz Mechatroniki. Uroczyste rozpoczęcie zainaugurowała Dyrektor Instytutu Nauk Technicznych dr inż. Wioletta Tomaszewska-Górecka wraz z dr inż. Stanisławem Szabłowskim i dr inż. Grzegorzem Dzieniszewskim.  „Piątek z logistyką i techniką” hasło przewodnie spotkania zostało w  pełni zrealizowane. Przybyli Goście – uczniowie podkarpackich szkół zawodowych m.in. z  Tarnobrzega z Zespołu Szkół im. ks. Stanisława Staszica, z Dynowa z Zespołu Szkół Zawodowych im. Kardynała S. Wyszyńskiego, z Rzeszowa z Zespołu Szkół Kształcenia Ustawicznego i z Przemyśla z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 1 wraz z opiekunami wzięli udział w licznych konkursach i prezentacjach przygotowanych przez Studentów ITL i Mechatroniki. Rozstrzygnięto konkurs pt. „Projekty prosto z garażu” na najlepszy pomysł wykonania innowacyjnego urządzenia technicznego. I miejsce zajął uczeń I LO w Przemyślu Przemysław Kinasz, który wykonał pracę pod kierunkiem Ireneusza Wiecha – nauczyciela mechatronicznych, przedmiotów zawodowych pracującego w CKZiU Nr 1 w Przemyślu.

Niemały wkład wykładowców w przygotowanie wykładów i prezentacji spotkał się z dużym zainteresowaniem wśród słuchaczy. Odbyły się wykłady poświęcone „Ekologicznym źródłom napędu pojazdów samochodowych”, „Prezentacje systemów projektowania 3D i obróbki przedmiotów na szynach CNC”.

Miła atmosfera i koleżeńskie rozmowy studentów z uczniami w kuluarach pracowni zgromadziły ponad 150 uczestników tego przedsięwzięcia. Pracownie fizyczna, mechatroniczna oraz stacja diagnostyczna prezentowały swoje najciekawsze badania i eksperymenty. W holu Kolegium Technicznego odbył się wyścig zdalnie sterowanego modelu WRC, który wyłonił kolejnych zwycięzców i nagrodzonych.

Następne takie spotkanie, nowe, ciekawe projekty, wykłady, prezentacje i konkursy już za rok. Czym zaskoczą gospodarze i jak odbiorą nowatorskie pomysły Goście, przekonamy się gdy powrócą do nas do PWSW.