Aktualności

4 listopada 2019

Wycieczka do firmy Inter Cars S.A.


W piątek 25.10.2019r studenci I-go roku kierunku Transport i Logistyka Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu wybrali się   na wycieczkę dydaktyczną  do firmy Inter Cars S.A. mieszczącej się na ulicy Adama Mickiewicza 52 w Przemyślu. Osobą przyjmującą i oprowadzającą był kierownik filii Pan Łukasz Mazur.

Firma ta specjalizuje się w sprzedaży wysokiej jakości części zamiennych do samochodów osobowych, dostawczych i  ciężarowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Posiadają także wyposażenia warsztatowe, w szczególności urządzenia do obsługi i naprawy samochodów oraz części do motocykli i tuningu. Jest to bardzo duża firma posiadająca 249 filii w Polsce i 264 filie za granicą.  W   2017 Inter Cars zakończył swoją największą dotychczas inwestycję, jaką była budowa Europejskiego Centrum Logistyki i Rozwoju ILS.  W efekcie ECLIR ILS składa się z czterech hal, z których główna ma powierzchnię 38 000 m kw, a pozostałe od 4 600 do 4800 m kw. Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii w postaci unikalnych sorterów – crossbelt sortera oraz i shoe sortera – ILS jest w stanie przesortować do 500 tys. paczek w ciągu doby.

Nasza grupa została oprowadzona po stanowisku sprzedaży  oraz po magazynie w którym są przyjmowane oraz wydawane odbiorcom towary. Pracownicy tej firmy dowożą części swoim odbiorcom głównie warsztatom samochodowym. Magazyn w tej firmie jest na parterze i piętrze. Na parterze składowane są przedmioty ciężkie np. tarcze, klocki hamulcowe, turbiny, sprzęgła, koła dwu masowe natomiast na piętrze znajdują się lekkie towary np. filtry. Dzięki nowoczesnej technologii magazynier może sprawdzić czy dany towar jest dostępny w magazynie, ile jest sztuk oraz w której części magazynu jest poszukiwana część. Dziękujemy serdecznie za przyjęcie nas i poświęcenie nam czasu. Być może kiedy nasi studenci znajdą zatrudnienie w centrach logistycznych firmy Inter Cars.

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej Inter Cars.