Aktualności

21 lutego 2020

Studenci PWSW w Zespole Szkół w Kańczudze

19 lutego br. w Zespole Szkół w Kańczudze odbyło się spotkanie tamtejszej młodzieży ze studentami “Informatyki w biznesie” – PWSW. “Informatycy” nakreślili obraz kierunku, wymagań oraz możliwości, jakie daje uczelnia. Odpowiadali na pytania uczniów, dużo czasu poświęcili na omawianie konkretnych umiejętności, które uzyskuje absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej po jej ukończeniu oraz zachęcili przyszłych studentów… Czytaj więcej »

20 lutego 2020

Konkurs „TECHNIKA I MOTORYZACJA TO MOJA PASJA”

Instytut Nauk Technicznych PWSW zaprasza uczniów klas maturalnych, uczących się na kierunkach o profilu samochodowym, logistycznym, ekonomicznym, transportowym, mechanicznym i mechatronicznym do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie motoryzacyjnym „TECHNIKA I MOTORYZACJA TO MOJA PASJA”. Więcej informacji na plakacie.

17 lutego 2020

Spotkanie w Zespole Szkół Zawodowych w Przeworsku

W dniu 12 lutego 2020 roku na auli szkolnej odbyło się spotkanie z wykładowcą  Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu Panem Lesławem Kołczem. W spotkaniu wzięli udział uczniowie Technikum kształcącego w zawodach: technik mechanik (klasa 4TM) i technik informatyk (klasy: 1TI oraz 4TI).  Wykładowca zapoznał uczniów z działalnością Instytutu Nauk Technicznych zwracając szczególną uwagę na… Czytaj więcej »

14 lutego 2020

Gościliśmy uczniów ze szkół podstawowych

Na naszej uczelni dużo się dzieje. Dnia dzisiejszego gościliśmy w Instytucie Nauk Technicznych delegację młodych uczniów zachęcając ich poprzez praktyczne uczestnictwo w naszych laboratoriach naukowych do poważnego traktowania nauki i jednocześnie pokazując im jak dużo frajdy to może sprawić.   Na niżej zamieszczonych zdjęciach widać tajemnicze badania, które prowadzą w instytucie nasi wykładowcy… Widać zaciekawienie… Czytaj więcej »

19 grudnia 2019

Zobacz jakie prezenty znaleźli studenci Informatyki w Biznesie pod choinką

Siedzibę Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu odwiedził dziś Święty Mikołaj, przynosząc wór prezentów z górnej półki. Najbardziej pracowici studenci, z najwyższą frekwencją na zajęciach, którzy obecni byli dzisiaj na wykładach, znaleźli pod choinką myszki komputerowe Logitech M330 Silent Plus, które pomogą im rozwijać swoje zainteresowania i pomogą sprostać każdemu informatycznemu zadaniu w trakcie studiów…. Czytaj więcej »

12 grudnia 2019

Zajęcia z metod wirtualnego prototypowania

W dniu 11.12.2019r. studenci naszej uczelni z kierunku Mechatronika tj. Michał Michalski, Grzegorz Szumełda prowadzili zajęcia z metod wirtualnego prototypowania w których udział wzięli uczniowie IV klasy Mechatroniki z Technikum nr 8 w Przemyślu.            

3 grudnia 2019

SKN “PACZKA” oraz studenci ITL z wizytą w SANWILU

W dniu 22 listopada 2019 roku członkowie studenckiego koła naukowego  “PACZKA” oraz studenci inżynierii transportu i logistyki mieli możliwość zwiedzenia linii produkcyjnych firmy SANWIL. SANWIL POLSKA Spółka z o.o. jest największym polskim producentem materiałów powlekanych PCW, PU i sztucznej skóry od 1974 roku.Wyroby produkowane przez zakład to  materiały skóropodobne na tapicerkę meblową, kontraktową, medyczną , kosmetyczną,… Czytaj więcej »