Aktualności

16 września 2020

III Konferencja Naukowa z cyklu „Logistyka dziś i jutro”

  Szanowni Państwo,   Pragniemy poinformować o zmianie terminu  organizacji III Konferencji Naukowej z cyklu „Logistyka dziś i jutro” organizowanej pod hasłem Łańcuchy logistyczne w gospodarce żywnościowej.         Organizatorami Konferencji jest Zakład Inżynierii Transportu i Logistyki Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu oraz Katedra Inżynierii Produkcji, Logistyki i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.   Termin… Czytaj więcej »

10 lipca 2020

Darowizna dla uczelnianej biblioteki

W dniu 10.07.2020r. prof. dr hab. inż. Wiesław Piekarski przekazał do biblioteki uczelnianej książki swojego autorstwa pt.: – „ Transport drogowy” tom 1 i 2 – „ Środki transportu” tom 1.          

3 lipca 2020

Studenci informatyki w biznesie testują nowy sprzęt z górnej półki

Studenci informatyki w biznesie aktywnie uczestniczą w przygotowywaniu nowego laboratorium komputerowego. Rok akademicki 2020/21 rozpoczną z nowymi komputerami. Naprawdę jest się czym pochwalić te super wydajne jednostki pozwolą testować najbardziej wymagające oprogramowanie. Mocne karty graficzne oraz szybkie procesory pozwolą bardziej wydajnie uczyć się programowania gier oraz obróbki grafiki. Szczegółów technicznych na razie nie zdradzamy, ale… Czytaj więcej »

22 kwietnia 2020

III konferencja naukowa z cyklu “Logistyka dziś i jutro”

Zakład Inżynierii Transportu i Logistyki Instytutu Nauk Technicznych PWSW oraz Katedra Inżynierii Produkcji, Logistyki i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie zaprasza do udziału w III konferencji naukowej z cyklu “Logistyka dziś i jutro” pod hasłem “Łańcuchy logistyczne w gospodarce żywnościowej”.    

21 lutego 2020

Studenci PWSW w Zespole Szkół w Kańczudze

19 lutego br. w Zespole Szkół w Kańczudze odbyło się spotkanie tamtejszej młodzieży ze studentami “Informatyki w biznesie” – PWSW. “Informatycy” nakreślili obraz kierunku, wymagań oraz możliwości, jakie daje uczelnia. Odpowiadali na pytania uczniów, dużo czasu poświęcili na omawianie konkretnych umiejętności, które uzyskuje absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej po jej ukończeniu oraz zachęcili przyszłych studentów… Czytaj więcej »

20 lutego 2020

Konkurs „TECHNIKA I MOTORYZACJA TO MOJA PASJA”

Instytut Nauk Technicznych PWSW zaprasza uczniów klas maturalnych, uczących się na kierunkach o profilu samochodowym, logistycznym, ekonomicznym, transportowym, mechanicznym i mechatronicznym do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie motoryzacyjnym „TECHNIKA I MOTORYZACJA TO MOJA PASJA”. Więcej informacji na plakacie.

17 lutego 2020

Spotkanie w Zespole Szkół Zawodowych w Przeworsku

W dniu 12 lutego 2020 roku na auli szkolnej odbyło się spotkanie z wykładowcą  Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu Panem Lesławem Kołczem. W spotkaniu wzięli udział uczniowie Technikum kształcącego w zawodach: technik mechanik (klasa 4TM) i technik informatyk (klasy: 1TI oraz 4TI).  Wykładowca zapoznał uczniów z działalnością Instytutu Nauk Technicznych zwracając szczególną uwagę na… Czytaj więcej »